AKTUALITY


 

Měsíc čtenářů jsme zahájili nákupem a již i rozpůjčováním nových knih. Dětská literatura je tentokrát zaměřená na oceněné knihy, které jistě budou znamenat plusové body ve čtenářských denících školáků:) Dospěláci se mohou těšit na knihy Patrika Hartla, novou Keleovou-Vasilkovou, Daniell Steel a další.

Poděkování

07.03.2018

Poděkování patří panu Mgr. Rudolfu Seifertovi, starostovi města Holešova, za darování mnoha regionálních publikací a CD nosičů knihovně. Děkujeme také dalším několika čtenářům a občanům Rymic za knižní dary a hračky.

Prázdninovou středu si několik rymických dětí vyplnilo hraním deskových her v naší knihovně. Atmosféra byla výborná a až na jeden malý karambol se nikomu nic při soutěžních kláních nestalo. Hry Tik-Tak Bum, Cestujeme po ZOO, Padání opiček, Povolání jsou každé pondělí k dispozici pro volné hraní v knihovně.

Nové knihy

29.01.2018

Od pondělí 5. 2. 2018 budou připraveny nové knihy pro dětské i dospělé čtenáře z výměnného fondu Knihovny Kroměřížska. Rozšíří se tak nabídka románů pro ženy, českých detektivek a například válečné naučné literatury. Z dětských knih byl nejvyšší zájem o leporela a první čtení.

Co nás čeká

29.01.2018

Rádi bychom se zapojili do soutěže Knihovna jinak 2018, kterou každoročně vyhlašuje Svaz měst a obcí České republiky. Bližší informace naleznete v průběhu února zde a hlavně na facebooku knihovny.

Od středy 7. 2. 16:15 - 17:00 se v knihovně bude pravidelně konat kurz "Anglické zpívánky" pro děti školkového věku. Bližší informace na mailu msolarova@babymusic.cz nebo rymice.knihovna@seznam.cz.