AKTUALITY


 

Měsíc knihy jsme zakončili stejně tak jako mnoho jiných knihoven na světě akcí v rámci Noci s Andersenem. Do nové knihovny se přišlo vzdělat, pobavit, podívat se a půjčit si knihu asi 60 dětí místní mateřské a základní školy. Starší školáci třídili bobříky, sestavovali životopis Jaroslava Foglara a doplňovali komiks Rychlých šípů. Mladší žáčci a...

Na prvním místě se umístila Knihovna Mořice (468 hlasů), druhé místo patří knihovně v Březině (409 hlasů) a třetí místo knihovně v Jevišovicích (380 hlasů). Obecní knihovna Rymice díky 212 hlasům od vás ukořistila 4. místo. Gratulujeme medailovým knihovnám, vezmeme si od nich inspiraci do dalších let. Velké poděkování za like na facebooku patří...

Poděkování

07.03.2018

Poděkování patří panu Mgr. Rudolfu Seifertovi, starostovi města Holešova, za darování mnoha regionálních publikací a CD nosičů knihovně. Děkujeme také dalším několika čtenářům a občanům Rymic za knižní dary a hračky.

Prázdninovou středu si několik rymických dětí vyplnilo hraním deskových her v naší knihovně. Atmosféra byla výborná a až na jeden malý karambol se nikomu nic při soutěžních kláních nestalo. Hry Tik-Tak Bum, Cestujeme po ZOO, Padání opiček, Povolání jsou každé pondělí k dispozici pro volné hraní v knihovně.

Nové knihy

29.01.2018

Od pondělí 5. 2. 2018 budou připraveny nové knihy pro dětské i dospělé čtenáře z výměnného fondu Knihovny Kroměřížska. Rozšíří se tak nabídka románů pro ženy, českých detektivek a například válečné naučné literatury. Z dětských knih byl nejvyšší zájem o leporela a první čtení.

Od středy 7. 2. 16:15 - 17:00 se v knihovně bude pravidelně konat kurz "Anglické zpívánky" pro děti školkového věku. Bližší informace na mailu msolarova@babymusic.cz nebo rymice.knihovna@seznam.cz.