Dopoledne a večer s Andersenem

03.04.2019

Čtvrteční dopoledne a páteční večer byl v rymické knihovně ve znamení cestování a výročí sedmdesáti let nakladatelství Albatros. Skloubit tato dvě témata se zadařilo ve čtyřech knihách pro věkově různé skupiny dětí. Druháčci se vžili do putování banánu z ostrova v Karibiku až za opicí do ZOO (Banán - A. Novotná). Kamínek od M. Fišarové cestoval po různých kapsách malých dobrodruhů až k třeťákům ZŠ Rymice. Statečně se čtvrťáci, a také o den dříve děti ze školky, poprali s knihou Varvara, putování velryby (M. Míková). Školkaři si vyrobili celé velrybí rodinky, přestože se jich do knihovny podívalo kvůli protivným neštovicím jen polovina. Na nejstarší večerní návštěvníky čekal cestovatel Emil Holub v knize Lví kouzlo (M. Drijverová). Každý se zapojil do luštění velké křížovky, do povídání o nakladatelství Albatros a pak i do stavění mapy světa či kelímkových pyramid. Když ve 21:45 shluk dvaceti sedmi čtenářů a školáků mířilo trávit Noc s Andersenem do školy, nebyla na některých vidět žádná únava, proto doufám, že nocležníci noc v pořádku přežili, třeba i s cestovatelskými sny. Poděkování patří pedagogickému kolektivu MŠ a ZŠ Rymice.

Fotky najdete ve fotogalerii